środa, 9 marca 2016

The 1975 – „I Like it When You Sleep, for You are so Beautiful yet so Unaware of it” (2016) – recenzja płyty

Od czasu kapitalnej debiutanckiej płyty „The 1975” chłopaki ponownie wkraczają na scenę z nowym albumem! Dla przypomnienia Panowie prezentują niszowy rodzaj muzyki znajdujący się  na rynku muzycznym, na płycie można znaleźć  utwory które barwnie nawiązują do rockowo-popowych lat 80-tych. Na „I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It” znajdziemy 17 przesiąkniętych elektrycznymi brzmieniami utworów, których miszmasz na długo zapadnie nam w pamięci.


Album zaczyna półtora minutowe „The 1975”, które stanowi rodzaj ciekawej „uwertury” wzbogaconej o chór, przez co zapewnia słuchaczowi mistyczne wprowadzenie do całości. Ale to tylko początek niespodzianek, których to chłopaki mają kilka w zanadrzu. Na przykład kawałek „Love Me” swoim brzmieniem mocno przypomina mi INXS - dźwięk gitarki przysporzył już grupie rzesze fanów (w głównej mierze  fanek :)). W większości utworów pierwsze skrzypce grają syntezatory, rodem wyjęte z lat 80-tych, ale również znajdziemy kawałki jak np. „Please Be Naked” - czyli pierwszy instrumentalny kawałek na płycie, który pomimo pozornie delikatnej nazwy jest bardzo ekspansywny. Powiem szczerze, że stanowi miłe zaskoczenie dla ucha.

Oprócz tych brzmień żywcem z lat 80-tych, boys-band zadbał aby na płytce znalazły się  nawiązania do nowoczesnej muzyki, na przykład takie barwne „ornamenciki”, które zawarte w utworach jak „The Ballad of Me and My Brain” sprawiają, że płyta potrafi zaintrygować słuchacza jeszcze bardziej.

The 1975 świetnie wkomponowuje się w nowoczesną, jak i ówczesną muzykę. Chwała Brytyjczykom za intensywną dawkę retro brzemienia nawiązującego do IDEAŁÓW z lat 80-tych, i pozostaje mieć tylko nadzieję, że „I Like it When You Sleep, for You are so Beautiful yet so Unaware of it” zachwyci nie tylko słuchaczy młodszego pokolenia, ale i tych nieco starszych.

Na koniec dodam, że chłopaki niebawem pojawią się na gdyńskiej scenie muzycznej prezentując kawałki z najnowszej płyty jak i tej nieco starszej czego nie mogę się już doczekać! Także do zobaczenia na Open'erze :-)
howgh !Informacje o płycie:
artysta: The 1975
tytuł: I Like it When You Sleep, for You are so Beautiful yet so Unaware of it
wytwórnia: Polydor
rok premiery: 2016

gatunek: indie rock, alternatywa
Ocena:
7/10
NIEZŁA
tracklista: 1. The 1975   2. Love Me   3. UGH!   4. A Change of Heart   5. She's American   6. If I Believe You   7. Please Be Naked   8. Lostmyhead   9. The Ballad of Me and My Brain  10. Somebody Else   11. Loving Someone    12. I Like it When You Sleep, for You are so Beautiful yet so Unaware of it    13. The Sound     14. This Must Be My Dream    15. Paris    16. Nana    17. She Lays Down


zdjęcia: https://www.the1975.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

zBLOGowani.pl