środa, 27 stycznia 2016

„Polska A B C i D” - zobacz lyric video singla Marii Peszek i szczegóły nowego albumu

Maria Peszek przygotowuje się do wydania nowego albumu - „Karabin", którego premiera przewidziana jest na 26. lutego. Album zawierać będzie jedenaście utworów opowiadających o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym i zostanie wydany pod szyldem Warner Music Poland. Sama artystka o swoim materiale mówi tak:


„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to, o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa”*

Płytę z autografem Peszek można zamówić tutaj, a wczoraj na oficjalnym kanale youtube Marii Peszek odbyła się premiera utworu "Polska A B C i D" w postaci lyric video.
Tracklista płyty "Karabin":
1. Gwiazda
2. Krew na ulicach
3. Elektryk
4. Żołnierzyk
5. Tu i teraz
6. Jak pistolet
7. Polska A B C i D
8. Samotny tata
9. Ogień
10. Modern Holocaust
11. Ej Maria

Dyskografię Marii Peszek zamyka koncertowy album "JEZUS IS aLIVE" (2014) i długogrający "Jezus Maria Peszek" (2013).

*http://www.warnermusic.pl/aktualnosci/maria-peszek-karabin

2 komentarze:

 1. Ciekawie zrobiony blog ale trochę za mało w nim treści.
  http://antypop.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czołem! Co masz na myśli mówiąc "trochę za mało w nim treści"? :-) Dopiero się rozkręcamy, poczekaj trochę :-)
   B.

   Usuń